|--> Linki
`--> 

Preferowany język: English polski
Zaprojektowane.pl

O tym, że książki są przedmiotami - o tym że są słowem, że są ideą, o tym że są obrazem (obrazem liter i obrazami - fotografią, ilustracją). Są też dekoracją, kolorowym "czymś", ozdóbką, (może wydawać tylko ładne grzbiety wypełnione pustymi kartkami lub powietrzem- byle się ładnie prezentowały na półce?).

Witam,
chciałabym pokazać Państwu nasz* projekt czyli zaprojektowane.pl

Chcemy zaproponować rozmowę o książkach, zresztą stara jak świat - nic w tym nowego (rozmowę - poprzez działanie, poprzez możliwe drogi komunikacji- z naciskiem na internet).
O tym, że książki są przedmiotami - o tym że są słowem, że są ideą, o tym że są obrazem (obrazem liter i obrazami - fotografią, ilustracją). Są też dekoracją, kolorowym "czymś", ozdóbką,  (może wydawać tylko  ładne grzbiety wypełnione pustymi kartkami lub powietrzem- byle się ładnie prezentowały na półce?).

Chcemy uniknąć zadęcia artystycznego - unikać słowa "sztuka" w kontekście tego projektu i zamknięcia naszych książek w gablotach . One są żywe i mocno  dotykają nas (każdy szczegół ich realizacji). I tak ma pozostać. Książki (bardzo pojemne znaczeniowo słowo - być może nieadekwatne w odniesieniu do zaprojektowane.pl - ale chcemy je tak nazywać - te nasze "stwory" - nasze książki w każdym calu) maja być "o", i dla ludzi - nawet jeśli jest to błahe, banalne  i mocno subiektywne (naiwne?). Istotą są emocje jakie wkładamy w pomysł, przygotowanie i realizacje każdej z nich. Nie jest aż tak bardzo istotna forma - mogą być wykończone, realizowane byle jak, lub prostymi "kuchennymi" metodami. Ważne są narodziny książki - i czytelnik -ta jedna jedyna osoba, dla której jest ta lub inna opowieść i -nie zapominajmy-równie ważny jest proces czytania (łącznie z badaniem palcami faktury kartek, lub obwąchiwaniem ich :))

To właściwie stwarza nasze książki. Nadaje im sens.

Nie chcemy silić się na bycie autorytetami w dziedzinie wydawniczej - chcemy to robić, robimy "po swojemu" i to jest sednem zaprojektowanych. Gdzieś obok są techniczne szczegóły, które mogły by być  barierą (tzn. cały proces wydawniczo - drukarski, planowanie, zarządzanie na wysokim poziomie, koszta, dystrybucja, etc. - abstrahując - ile osób chciałoby mieć w domu piękne, nietypowe książki, a ile za nie by zapłaciło? trochę to tak jak z muzyką z sieci - słuchamy jakiegoś zespołu, zachwycamy się nim- mamy jego pracę -muzykę, ale jeśli mamy zapłacić - hmm? )

Zaprojektowane.pl - są mocno subiektywne.  :)

pozdrawiamy,
ula kluz - knopek
basia łukasik
www: zaprojektowane.plMalachitowa melancholia


książka z kroplą


miękko


ostatnia smutna książka
urszulakk 05.05.2009
Drukuj | Wyślij |
© 2006-2008 Sztuka Książki
webdesign Artur Jastrząb