|--> Linki
`--> 

Preferowany język: English polski

komentarze...

Sarantis Gagas

Czas nieograniczony

Sarantis Gagas Czas nieograniczony

Nieograniczony (niedoświadczany) czas daje tę samą przyjemność, co czas ograniczony, jeśli ograniczenia tej przyjemności mierzymy zdrowym rozsądkiem. (Oparte na rozważaniach Epikura nad czasem.)

Sarantis Gagas maluje głównie obrazy abstrakcyjne i ekspresjonistyczne. Chociaż bardzo lubi “działanie fakturami”, nakładać na płótno grube warstwy farby i rozprowadzać je gwałtownymi pociągnięciami, w tej serii prac dokonuje zwrotu. To dobrze dla rozwoju jego artystycznej kariery, ponieważ nie imituje formy, lecz ją ponownie określa, jak i swoją przeszłość, porzucając trójwymiarową przestrzeń i perspektywę.
Ta seria prac jest narracją, na którą składają się niewielkie historie dziejące się między ludźmi znającymi się nawzajem lub nie znającymi wcale. To co wisi w powietrzu to efekt i zgiełk ich rozmów. Artysta stosuje na przemian węgiel, tusz, akryl i pastele olejowe, co oznacza że nadaje temu ograniczonemu chromatycznie obszarowi pewien semiologiczny sens. Kolor czerwony wskazuje na zapał do rozmów, czarny jest dostojnością, a odcienie niebieskiego i zielonego są przerwami w zgiełku. Obrazy są spójne, pozbawione restrykcji ze strony przestrzeni i czasu. W dodatku pobudza to artystę do odstąpienia od postaci. Skupia się on na tworzeniu: tworzy nieregularne strefy używając techniki “skrobania”, która wskazuje także na powtarzający się zgiełk rozmowy. Elementy typograficzne (cyfry, litery) i krótkie opowiadania wskazują na powrót do realizmu, wokół którego kręci się cała artystyczna kompozycja. Malarz nieustannie poszukuje nowych sposobów ekspresji i inspiruje się zarówno prymitywizmem jak i emocjami.


Christos Arvanitidis


Drukuj | Wyślij |
© 2006-2008 Sztuka Książki
webdesign Artur Jastrząb