|--> Linki
`--> 

Preferowany język: English polski
Joanna Stokowska
(Polska / Warszawa)
e-mail:

Studia: ASP w Warszawie, Wydział Architektury Wnętrz. Dyplom: 1962r. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, tkaniną i ręcznie wytwarzanym papierem. Jest członkiem International Association of Hand Papermakers and Paper Artists; współorganizatorka I Polskiej Wystawy Sztuki Papieru (1994). Grand Prix Reine Fabiola, Biennale Sztuki Inspirowanej Koronką, Bruksela 1991. Kilkanaście wystaw indywidualnych; udział w ponad 70 wystawach w kraju i zagranicą; od 1996 r. udział w wystawach „Sztuka Książki” (1997: Nagroda ZPAP za książkę „Biblioteka Myśli”). Prace w zbiorach muzealnych (Łódź, Duszniki Zdrój, Toyama, Bruksela), w Stanford University (USA) oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

OD WIOSNY DO ZIMY” „OD ZIMY DO WIOSNY”, to 2 prace, które mogą tworzyć wspólną kompozycję.
Obydwie odnoszą się do poezji, (współczesnej i dawnej), do wierszy, które pomimo tego,  że powstawały w różnych miejscach i w różnych okresach,    przekazują podobne prawdy, nastroje,  wątpliwości i marzenia.
1000 lat, które dzieli powstanie antologii japońskiej Chiakunin-Izszu od poezji Jadwigi Tyrankiewicz  zdumiewa kontynuacją dialogu na temat upływającego czasu oraz  wrażliwości na piękno i siłę  przyrody, wiatru, chmur, deszczu, światła i słońca.

Joanna Stokowska

książki:


Od wiosny do zimy

Od zimy do wiosny
Drukuj | Wyślij |
© 2006-2008 Sztuka Książki
webdesign Artur Jastrząb