|--> Linki
`--> 

Preferowany język: English polski
Maciej Jabłoński
(Polska / Łódź)
www: www.jablonski.wshe.lodz.pl
e-mail:

Urodzony w 1974r. Studia: ASP w Łodzi, Wydział Grafiki i Malarstwa (dyplom z wyróżnieniem: 2000 r.); Wydział Edukacji Wizualnej, pracownia Intermedia (dyplom: 2002r.). Studia podyplomowe „Pedagogika Twórczości” WSHE w Łodzi (2001). Asystent w pracowni Multimedia ASP w Łodzi. Zajmuje się grafiką projektową, sztuką papieru, książką artystyczną, land artem, sztuką w przestrzeni publicznej, tworzy obiekty i instalacje, prowadzi warsztaty twórcze w kraju i zagranicą, współpracuje z wydawnictwami. Od 1998r. wystawy indywidualne w kraju, udział w wystawach w kraju i zagranicą (Niemcy, Szwecja, Ukraina, Dania, Austria, Węgry), od 2003 udział w wystawach „Sztuka Książki”.

Czas książek

Dla mnie osobiście czas jest tajemnicą, z którą chciałbym się zmierzyć. Poznać, przeniknąć istotę CZASU. Poznać odpowiedź, czemu płynie? Albo chociaż postawić pytanie...
Prace plastyczne, w których ujęty jest czwarty wymiar – czas właśnie, są mi szczególnie bliskie. Książki artystyczne, które tworzę, są strukturami czasoprzestrzennymi. Nie można ich „poznać”, „doświadczyć” w jednej chwili.

Trzy z prezentowanych książek powstały w ostatnim CZASIE - specjalnie na tą wystawę. Ponieważ ostatnio tworzę grafiki wykorzystując motyw twarzy, i w tych książkach CZAS zyskał twarz – moją własną.


Maciej Jabłoński

książki:


1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12

Czas dla siebie

Pomiędzy wczoraj i jutro
Drukuj | Wyślij |
© 2006-2008 Sztuka Książki
webdesign Artur Jastrząb